wtorek, 15 lipca 2014

Darjeeling FF Goomtee 2014 FTGFOP1 1/14



Herbata: Darjeeling FF Goomtee 2014 FTGFOP1 1/14
Sprzedawca: eherbata.pl
Pochodzenie: Plantacja Goomtee w Darjeelingu
Zbiór: First Flush, Wiosna 2014



Darjeeling Goomtee jest to 2 darjeeling, którego mam okazję skosztować. Postanowiłem wzorować się na swojej poprzedniej, dość owocnej próbie, przez co w tym poście, będzie najpewniej wiele porównań do ostatnio opisywanego, darjeeling giddapahar.  Już na początku widzę różnicę w listkach tych herbat. Listki tej herbaty są zdecydowanie mniejsze, oraz dominuje w nich brązowawa barwa. Zielonych listków jest dużo mniej.


Parzenie:
Gaiwan - 100 ml; temp. wody - 96°C ; ilość suszu - 1g
I parzenie -   2 min
II parzenie -  3 min
III parzenie - 5 min


Zapach herbaty był dość słodki, naprawdę przyjemny, owocowy, z lekką, miodową nutą. Można było wyczuć w nim również nieco mango. Smak okazał się nie być aż tak słodki, jak w poprzednim darjeelingu, lecz był on zdecydowanie bardziej owocowy. Dominowała tu morela, z lekkimi ziołowymi nutami. Barwa herbaty była zdecydowanie mocniejsza niż ostatnio. Odnosi się to również nieco do smaku, gdyż w tej herbacie, był on zdecydowanie wyraźniejszy. Po zaparzeniu herbaty, listki, niemalże w całości, przybrały zieloną barwę.
Herbatę tę, mogę polecić osobom, które nie lubią doszukiwać się głęboko smaku herbaty. Pijąc ją, niemalże wszystkie jej walory mamy podane jak na tacy, co jest bardzo przyjemną cechą, szczególnie dla osób zaczynających swoją przygodę z herbatą.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz