czwartek, 24 lipca 2014

Darjeeling SF Okayti Organic 2014 FTGFOP1Herbata: Darjeeling SF Okayti Organic 2014 FTGFOP1
Sprzedawca: Czajownia
Pochodzenie: Darjeeling, plantacja Okayti
Zbiór: Second Flush, Wiosna/Lato 2014Second Flushe, są tematem jeszcze nie poruszanym na moim blogu. Zabranie się za niego, umożliwiła mi wrocławska herbaciarnia "Czajownia", udostępniając mi kilka gram Darjeeling'a Okayti. Herbata ta, Jest wytwarzana w stu procentach ręcznie. Jej zbiory, rozpoczynają się pod koniec maja, i trwają przez kolejne 50 dni.
Pierwsze co rzuca się w oczy to to, że wygląd suszu jest zupełnie inny niż przy first flush'ach. Listki są dużo mniejsze, dominuje brązowawa barwa. Zdecydowanie bardziej przypomina już herbatę czarną. Zaparzyłem ją zgodnie z zaleceniami:


Parzenie: Gaiwan 100 ml; ilość suszu - 3g; Temp. Wody - 80°C
I parzenie - 2 minWykonałem tylko jedno parzenie, gdyż z tego co obiło mi się o uszy, robienie większej ilości nie daje zbyt ciekawych efektów. Napar wyszedł mi koloru pomarańczowo-wiśniowego.
Smak herbaty był bardzo ciekawy. Tu również wyraźnie było widać, że do czynienia mamy z czarną herbatą. Dominowały w nim przede wszystkim orzechy, z lekką, słodową nutą. To na co warto zwrócić uwagę to zapach tej herbaty, który okazał się być na prawdę bardzo słodki, owocowy, a momentami nawet delikatnie miodowy.Degustacja została zrealizowana przy współpracy z wrocławską herbaciarnią "Czajownia"


1 komentarz:

  1. Ciekawe są Twoje odczucia, dla mnie mimo charakteru czarnej herbaty, czuje w niej bardziej owocowe nuty.
    Muszę zaparzyć sobie ją dziś i pomyśleć o tych orzechach.

    OdpowiedzUsuń