poniedziałek, 4 maja 2015

Darjeeling Risheehat 2015

Herbata: Darjeeling Risheehat
Sprzedawca: eherbata.pl
Pochodzenie: Indie
Rodzaj: Czarna
Listki: SFTGFOP 1
Zbiór: First Flush
Data zbioru: 2015

Dzisiejszy darjeeling pochodzi z ogrodu o nazwie Risheehat, którego nazwa po polsku oznacza "święty dom". W suszu wyraźnie widać srebrne tipsy ze szczytu krzewu, zielone listki jak i nieco grubsze gałązki. Jej aromat jest bardzo słodki, z lekkimi nutami ziół. Zaparzyłem ją, tak jak pisałem w ostatnim poście dotyczącym darjeelinga, tylko jedną metodą.Parzenie: 2 min/100ml/1,5g
Po zaparzeniu herbaty, jej susz okazał się dość mało aromatyczny, jednak wyczuwalne były nuty  subtelne nuty kwiatowe. Smak natomiast okazał się bardzo rozbudowany - na początku wyczuwalna była lekka cierpkość, coś co kojarzyło mi się z grejpfrutem, lekko kwaskowa, pozostawiała po sobie natomiast miodowy posmak. Interesująca była również barwa herbaty - była złocista, lecz gdy się przyjrzeć, dało się zauważyć w niej zielonkawe przebłyski.
Podsumowując - jest to herbata niesamowicie ciekawa.  Nie pamiętam, bym miał do czynienia z taką mnogością smaków w darjeelingach. Bardzo ciekawe jest również połączenie grejpfruta z miodowym posmakiem. Zdecydowanie warty spróbowania.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz