niedziela, 21 września 2014

Shincha Yutaka Midori Super Premium 2014
Herbata: Shincha Yutakamidori Super Premium

Zbiór: Kwiecień 2014
Sprzedawca: Zencha.net 
Pochodzenie: JaponiaHerbatę, którą postanowiłem opisać wam dzisiaj, kupiłem już jakiś czas temu, wraz z jednym z użytkowników forum "Herbaciarze". Pochodzi ona ze zbioru nazywanego shincha, co oznacza, że jest to herbata, z pierwszego, wiosennego zbioru, czyli zazwyczaj pierwsza sencha z danego roku.
Zapach suszu herbaty jest bardzo trawiasty, mi osobiście kojarzy się z łąką pełną kwiatów. Prawdziwa poezja. Po zwilżeniu, pojawia się dość nietypowa dla shinchy nuta prażenia.
Herbatę zaparzyłem zgodnie z zaleceniami.


Parzenie: Hohin 100ml; Ilość suszu - 3g
I - 69°C, 45s
II - 72°C, 10s
III - 75°C. 15s
IV- LódHerbata posiadała naprawdę piękną, mocno zieloną barwę. Wraz z drugim parzeniem zdecydowanie nasiliła się, oraz zgęstniała. Zaszła ogromna zmiana.
Smak zaś, był bardzo mocno warzywny, "zielony", lecz mimo to bardzo słodki. Delikatna goryczka była wyczuwalna jedynie w II parzeniu. Trzecie parzenie, było natomiast najmniej słodkie. Czwarte parzenie, wykonałem poprzez zasypanie herbaty kostkami lodu. Barwa niemalże nie zmieniła się, lecz smak był zdecydowanie inny. Dominowało umami, z nutkami trawy. Pozostawało ciekawe, oleiste uczucie na języku.
3 komentarze:

 1. Odpowiedzi
  1. Całkiem przyjemne odczucie. Język sprawia wrażenie śliskiego, jakby było pokryty olejem.

   Usuń
 2. "Wyznacznikiem czasu zbiorów jest tu okres kwitnięcia wiśni - wraz z ich zakwitnięciem w danym rejonie, zaczyna się zbiór." - to jakies nieporozumienie - wiśnie kwitana ok. 1 miesiac wczesiej przed zbiorami. ( koniec marca ) Slawna " Hachiju-hachiya" przypada na poczatku maja..
  Jest na co popatrzec bo blog sie swietnie prezentuje ...opisy tez bardzo ciekawe - oby tak dalej...

  OdpowiedzUsuń