środa, 31 grudnia 2014

Podsumowanie roku 2014

W ostatnim dniu roku 2014 postanowiłem napisać dla was, co udało mi się osiągnąć w tym roku, oczywiście patrząc na to z herbacianej perspektywy. Rok ten był dla mnie bardzo ważny. Choć herbatą zacząłem zajmować się w ok. połowie poprzedniego roku, to dopiero w tym dużo poważniej rozwinąłem się. Do najciekawszych tegorocznych wydarzeń zaliczają się na pewno:
- Udało mi się skosztować dwóch bardzo ciekawych herbat - Zhong Cha Gong Si shu Pu-erh oraz Awa Bancha, które otrzymałem od Rafala Moтali, za co bardzo z tego miejsca mu bardzo dziękuję.
- Odwiedziłem w końcu wrocławską "Czajownię", gdzie udało mi się poznać Joannę z bloga Liu Mulan, trafiając przy okazji na jej pierwszy dzień pracy w tym wspaniałym miejscu. Relacja z tego zdarzenia dostępna tutaj.
- Wziąłem udział w VI spotkaniu "Wrocławskiego Towarzystwa Entuzjastów Herbaty", dotyczącym sheng pu-erh'ów, gdzie udało mi się poznać wiele wspaniałych osób, również zainteresowanych herbatą. Relację z tego spotkania można znaleźć tu.
- Udało mi się znacząco powiększyć swoją kolekcję ceramiki do herbaty, w tym, z czego jestem najbardziej dumny, nabyłem kilka dzieł Andrzeja Bero.- Opisałem degustację kilku herbat przy współpracy z wrocławską "Czajownią".
*   Wu Yi Shan Shui Xian Oolong 2014
*   Tai Ping Hou Kui - "Głowa Małpy" 2014
*   Darjeling Thurbo FTGFOP1 SF 2014
*   Darjeeling SF Okayti Organic 2014 FTGFOP1
- Wziąłem udział w herbacianej sesji zdjęciowej z Agatą Kołeczek. W tajemnicy powiem wam, że kolejna zaplanowana jest już na styczeń.
Podam wam jeszcze kilka danych statystycznych:
W tym roku mój blog został wyświetlony ok. 6500 razy. Napisaliście dokładnie 50 komentarzy. Udało mi się również dorobić nowego wyglądu bloga, oraz strony na facebooku.
Bardzo dziękuję wam za wszystkie wyświetlenia i komentarze, jestem na prawdę dumny, ponieważ jak na blog o takiej tematyce jest tego na prawdę wiele, choć liczę na to, że przyszły rok będzie jeszcze bardziej udany niż ten.
Pozostaje mi tylko życzyć wam udanego sylwestra, oraz oczywiście szczęśliwego nowego roku :)2 komentarze: